Založ si blog

Ako si zvýšiť SEBAVEDOMIE # 5 / 6

Dnes sa spoločne ponoríme do praxe. V tomto krátkom článku spoznáte 2 osvedčené techniky, ktoré vám pomôžu zvyšovať si svoje sebavedomie každý deň.

A viete čo je super? Zaberú vám len minimum vášho času.

 

Vitajte v 5. časti nášho mini seriálu o tom ako si zvýšiť SEBAVEDOMIE. Volám sa František Kozáček, som motivačný spíker a autor unikátneho video tréningu 3 KĽÚČE K VÁŠMU ŽIVOTU, ktorým prešlo už viac ako 700 ľudí.

 

Poďte teraz na chvíľu so mnou. Spoločne zboríme hneď na úvod opäť jeden mýtus…

Veľmi veľa ľudí totiž verí, že existuje čarovný prútik, alebo zázračná pilulka, ktorá im pomôže okamžite získať neotrasiteľné sebavedomie. Títo ľudia neustále hľadajú niečo prevratné, alebo nové, čo dokáže okamžite zmeniť ich život k lepšiemu…

 

Faktom ale je, že okamžité riešenia väčšinou nefungujú!

Jediný spôsob, ako si môžete zvyšovať svoje sebavedomie je každodenný a neustály tréning. Každodenná akcia.

 

Je to postupný proces, ktorý vám prinesie ovocie.

Chcete kondičku? Potrebujete trénovať!

Chcete sa naučiť nový cudzí jazyk? Potrebujete trénovať!

Chcete si zvýšiť svoje sebavedomie? Potrebujete trénovať tiež! Nič viac, nič menej.

 

Na úvod som vám sľúbil 2 osvedčené techniky, tak poďme hneď na prvú z nich.

Tou technikou je denník tvojich úspechov. O tom ako dosiahnuť opakovaný úspech sme hovorili v druhej časti tohto nášho mini seriálu. Áno, je dôležité úspech dosiahnuť a prežiť. Tiež je však veľmi dôležité neustále si svoje úspechy pripomínať.

  

Najlepšie každý deň!

 

Platí tu jednoduchá matematika. Si tým na čo myslíš a preto, čím viac budeš myslieť na svoje úspechy, tým viac ich budeš aj vo svojom živote dosahovať. No a čím viac úspechov, tým vyššie sebavedomie. 

Založ si preto denník svojich úspechov a zapisuj si do neho každý jeden svoj úspech. Čítaj si ho pár minút ráno keď sa zobudíš a tiež večer pred spaním, aby si mal svoje úspechy čo najčastejšie pred očami.

 

Časom si tak naplno uvedomíš, že aj TY dokážeš v živote vyhrávať!

 

Poďme ďalej, poďme na druhú techniku. Známym faktom je, že sebavedomý človek dokáže úplne v pohode udržať očný kontakt s druhou osobou.

Naopak človek z nízkym sebavedomím svoj zrak väčšinou klopí k zmeny. Je to preto, lebo naše oči sú ako brána do nášho vnútra. Ak sa za svoje vnútro hanbíme, potom je jasné, že je pre nás aj očný kontakt veľmi nepríjemný…

 

Nie je sa ale za čo hanbiť! Práve naopak.

 

Každý jeden z nás by mal byť hrdý sám na seba! Aj ty si predsa výnimočný a veľmi dôležitý človek, tak už konečne ukáž svetu čo sa v tebe skrýva!

 

Očný kontakt sa dá krásne trénovať na ulici, v parku, v kaviarni, kdekoľvek…

Keď pôjdeš napríklad po ulici pozeraj sa neznámym ľudom rovno do očí, najdlhšie ako môžeš. Ak sa pri tom ešte usmeješ bude to ešte lepšie. 🙂

Takýmto spôsobom získaš väčšiu istotu v samého seba.

 

Teraz už máš k dispozícií aj ty 2 osvedčené techniky, ktoré ti pomôžu zvyšovať si svoje sebavedomie, každý deň.

Či ich využiješ je samozrejmé na tebe. Určite však nezmeškaj poslednú časť tohto mini seriálu, pretože budeme hovoriť o tom, čo je pre tvoje sebavedomie naozaj najdôležitejšie.

 

Sledujte tento blog aj naďalej. Teším sa na naše ďalšie spoločné stretnutie.

 

PS: Pozeráte radšej videá, ako čítate texty? Super 🙂 Pozrite si tento mini seriál aj vo forme videa. 

 

Sledujte PRVÝ Motivačný Video Blog na Slovensku a v Čechách!

Komplex Menejcennosti Je Už Minulosťou!

30.08.2013

Podľa psychológov až 95% ľudí trpí pocitom menejcennosti !! To znamená, že až 19 ľudí z 20-tich žijú s presvedčením, že „Nie sú dosť dobrí!“ Takéto sebatrýznenie je však úplne viac »

Ako si zvýšiť SEBAVEDOMIE # 6 / 6

25.07.2013

V nasledujúcich 4 minútach sa dozviete čo je pre zdravé sebavedomie naozaj najdôležitejšie. A nie len to... Získate tiež 3 jednoduché, ale účinné techniky, ktoré vám pomôžu lepšie rozvinúť viac »

Ako si zvýšiť SEBAVEDOMIE # 4 / 6

03.07.2013

Existujú dvaja najväčší nepriatelia zdravého sebavedomia. Jedným z nich je strach, ktorý sme sa naučili prekonávať v predchádzajúcej časti. Tým druhým je pocit viny ktorému sa pozrieme viac »

dievča, kaviareň, práca

Banky dostanú súperov

23.01.2018 06:00

Neprestajnému zvyšovaniu poplatkov v bankách či nedostupným a vysokým úrokom na pôžičkách by malo odzvoniť. Finančné domy stratia výhradné právo spracovania peňazí.

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33, aktualizované: 23:16

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

Frantisek Kozacek

Motivačný spíker, tréner a autor unikátneho video tréningu 3 KĽÚČE K VÁŠMU ŽIVOTU. Zapojte sa do tréningu ZDARMA aj Vy na EnjoyEmotions.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 51648x
Priemerná čítanosť článkov: 5739x

Autor blogu